Sağlıkta Şiddete YETER '

  • Görüntüleme: 655
  • 01 Nisan 2019

İzmir Bornova Yunus Emre ASM doktorlarından Dr. Nuri Ersoy Yoğurtcuoglu’na eşinin ilaçlarını yazdırmak üzere gelen şahıs, hekimin "kişinin kendisi olmadan işlem yapamayacağını" söylemesi üzerine önce meslektaşımızı darb etmiş, ardından 11 kişi ile asm’ye gelerek, sopalarla bu 11 kişi aile sağlığı merkezine planlı saldırıda bulunmuşlardır. Orada bulunan doktorları, hemşire arkadaşlarımızı, esnafı ve vatandaşlarımıza saldırmışlar, onları yaralamışlar ve çevreye de maddi hasar vermişlerdir. Bu bir basit saldırı değildir! Bu bir organize terör suçudur!

Yetkililerimizden artık -cek , -cak’lı açıklamalarının önüne geçmesini bekliyoruz, bu sağlık terörüne engel olmalarını istiyoruz. Bu sadece orada bulunan çalışanlara ve vatandaşlarımıza yapılan bir basit saldırı değildir, bu devletimize yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa zamanda en ağır cezayla yargılanmasını istiyoruz!
Saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza, sağlık çalışanı arkadaşlarımıza, vatandaşlarımıza geçmiş olsun der, İzmir Aile Hekimleri Derneği’nin yanında olduğumuzu, AHEF’in alacağı her türlü karara uyacağımızı belirtir, bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

PAYLAŞ: